Witamina D3 5000 iu (90 kaps) - Holistic

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 7350012335441
 • Producent: Holistic
 • Kod producenta: HO60
 • Waga: 0.2 kg
 • Dostępność: dostępny dostępny
 • 107,00 zł
 • szt

O firmie Holistic

Szwedzka firma propagująca wizję zdrowszego świata, znana z wysokiej jakości produktów, dostarczająca gotowe rozwiązania dla osób chcących prowadzić zdrowy styl życia, zadbać o prawidłową dietę, zdrowie oraz dobre samopoczucie. Filozofia Holistic stworzona została przez Bertila Woska, który w Szwecji jest uznanym autorytetem z zakresu zdrowego żywienia, środowiska naturalnego i medycyny alternatywnej. Mottem firmy Holistic jest "Zdrowe życie to życie w równowadze".

                                                                                                                            

Witamina D3 - uzupełnianie braków

Witamina D3 wytwarzana jest przez nasz organizm pod wpływem promieni słonecznych. Ze względu na nasze położenie, klimat, oraz trudność w stosowaniu się do odpowiedniej diety zalecane jest abyśmy zainteresowali się suplementacją witaminy, która odpowiedzialna jest m.in za mięśnie, kości, układ nerwowy oraz układ krążenia. Witamina D3 ma także pozytywny wpływa na funkcjonowanie wątroby.

 

Niedobór Witaminy D3

Do najbardziej znanych skutków niedoboru witaminy D3 zaliczają się problemy z kośćmi - krzywica lub osteoporoza. Trzeba także zwrócić uwagę na to żę niedobór tej witaminy możę mieć zły wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego oraz odpornościowego. Prawidłowa suplementacja może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz niektóre nowotwory. Pogorszenie słuchu lub utrata zębów także może wiązać się z niedoborem witaminy D3.

 

Ilość witaminy w kapsułce

Jedna kapsułka zawiera 5000 IE witaminy D3, czyli 2500% rekomendowanej wartości spożycia. Dawkowanie suplementów najlepiej jest uzgodnić z lekarzem.

 

Składniki witaminy D3:

 • Substancja wypełniająca (celuloza mikrokrystaliczna);
 • witamina D3 (cholekalcyferol).

Witamina D jest uzyskiwana z tłuszczu wełny owczej (lanoliny). Kapsułka pochodzenia roślinnego z celulozy drzewnej.

 

Składnik aktywny:

 • 125 mikrogramy witaminy D3 (2500% referencyjnych wartości spożycia).

 

Sposób użycia: 1 kapsułka do drugi dzień. Zalecana dzienna porcja nie powinna zostać przekroczona. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Spożycie witaminy D może zwiększyć zapotrzebowanie organizmu na magnez.

 

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat witaminy D3 znajdziecie na stronie Witamina.info

Cechy produktu

Certyfikat BIO: Tak
Postać: Kapsułki
Ilość: 90
Rodzaj opakowania: Plastikowe
Odpowiedni dla wegetarian: Tak
Odpowiedni dla wegan: Tak
Testowany na zwierzętach: Nie