Spirulina bio 250 g (500 sztuk) tabletki - bogutyn młyn

Spirulina bio 250 g (500 sztuk) tabletki - bogutyn młyn

Producent: BOGUTYN MŁYN
Kod producenta: 5060238480550
Waga: 0.28 kg
Dostępność: w magazynie w magazynie
Przewidywany czas dostawy: 43367
szt.
56,50 zł 48,03 zł

Opis Spirulina bio 250 g (500 sztuk) tabletki - bogutyn młyn

Składniki:

 

1 tabletka= 500 mg czystego proszku spirulina platensis*.

 

*składniki pochodzące z upraw ekologicznych, objęte certyfikatem kontroli Soil Association GB Organic Certification 5 (DA 18921)

 

Opis:

Spirulina to mała mikroalga o nitkowatym kształcie, hodowana w specjalnych wysokozmineralizowanych chińskich jeziorach. Bogata w chlorofil i substancje odżywcze. Zawiera proteiny, aminokwasy egzogenne (które nie mogą być wyprodukowane przez nasz organizm), witaminy, składniki mineralne, kwasy tłuszczowe (szczególnie gamma-linolenowy).

 

Zastosowanie spiruliny:

- oczyszcza system trawienny,

- przyśpiesza przemianę materii,

- pozytywnie wpływa na system immunologiczny,

- ogranicza niekorzystny wpływ wolnych rodników na komórki,

- obniża podwyższone ciśnienie krwi,

- wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo- zasadowej,

- pozytywnie działa na naturalną florę bakteryjną,

- korzystnie wpływa  na włosy, skórę oraz paznokcie.

 

Historia firmy Bogutyn Młyn

Bogutyn Młyn to polska firma z ogromnym doświadczeniem, historia tej firmy zaczyna się aż w 1908 roku, kiedy w Paszkach (okolice Radzynia Podlaskiego) powstał pierwszy młyn na wiatr. Później, w latach 30-tych został przekształcony na młyn napędzany silnikiem spalinowym. W 1948 Mieczysław Bogutyn wybudował do dziś istniejący budynek młyna w Radzyniu Podlaskim. W ciągu następnych lat młyn był modernizowany i przejęty przez Pawła Bogutyna. Nowe technologie pozwalają na produkcję różnego rodzaju mąk pszennych, żytnich, słodowych, i wiele innych.

 

Znaczenie certyfikatu Soil Association GB Organic Certification 5

Soil Association jest organizacją powstałą w Wielkiej Brytanii, złożonej z grupy rolników, naukowców i dietetyków. Certyfikat Soil Association Organic potwierdza, że produkt spełnia najwyższe wymagania dotyczące rolnictwa ekologicznego, bezpieczeństwa zwierząt i ochrony środowiska. Standardy Soil Association są zgodne z normami Unii Europejskiej, a czasem są nawet bardziej restrykcyjne. Dodatkowo certyfikat informuję klienta, że dany produkt jest organiczny i zawiera minimum 95% surowców organicznych.

 

Spirulina - właściwości lecznicze

Spirulina to roślina bogata w ogromną ilość wartościowych składników. Dostarcza substancji budulcowych oraz jest doskonałym źródłem witalności oraz substancji potrzebnych do prawidłowej gospodarki hormonalnej. Spożywanie spiruliny to doskonały sposób aby oczyścić organizm z toksyn. Zawarte w spirulinie polisacharydy są skuteczne w leczeniu chorób nowotworowych.

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat spiruliny znajdziecie na stronie nazdrowie.biopunkt.pl

Atrybuty Spirulina bio 250 g (500 sztuk) tabletki - bogutyn młyn

Dodatkowe informacje

brak