Pyłek pszczeli bio 118 g- eko-barć (patalas)

Pyłek pszczeli bio 118 g- eko-barć (patalas)

Producent: EKO BARĆ
Kod producenta: 5907814666987
Waga: 0.24 kg
Dostępność: w magazynie w magazynie
szt.
27,50 zł 23,38 zł

Opis Pyłek pszczeli bio 118 g- eko-barć (patalas)

Opis:
Eko-Barć jest pierwszą pasieką w Polsce wytwarzającą produkty pszczele zgodnie z kryteriami stowarzyszenia EKOLAND, zrzeszającego producentów żywności ekologicznej, bez chemii, w zgodzie z naturą. Jakość produktów jest pod stałą kontrolą niezależnych inspektorów. Eko-Barć jest rodzinną pasieką, posiadającą wielopokoleniową tradycję pszczelarską. Usytuowana jest w Borach Tucholskich na obszarze projektowanego rezerwatu biosfery o znaczeniu międzynarodowym.
Naszą wizytówką jest piękna i nieskażona przyroda. Miody z pasieki Eko-Barć nie są pasteryzowane i są niestabilizowane chemicznie.

Pyłek pszczeli   Jest to niepowtarzalny produkt przyrody, bez którego nie jest możliwe życie pszczół. Zawiera całe bogactwo substancji naturalnych. Pyłek kwiatowy pozyskiwany jest od pszczół za pomocą specjalnych poławiaczy.

Składniki:
pyłek pszczeli.


* składniki pochodzące z upraw ekologicznych, objęte certyfikatem kontroli PL-EKO-07-97013.

 

O firmie Eko Barć

 Historia firmy zaczyna się od powstania pasieki z 20 ulami w 1954 roku. Założyciel firmy przez cały czas zgłębiał wiedzę na temat pszczół, wymieniając się doświadczeniami z innymi pszczelarzami. Firma jest pierwszą, która zaczęła prowadzić pasiekę w systemie ekologicznym. Obecnie pasieka EKO BARĆ liczy ponad 800 uli. Firma skupia się przede wszystkim na opiece na pszczołami, doglądaniu uli i zbieraniu miodu. Główną wartością firmy jest tradycja, która uważana jest za klucz do sukcesu oraz miód, który jest dobroczynnym skarbem przynoszącym dużo słodyczy, zdrowia i witalności. W ofercie EKO BARĆ znaleźć można wysokiej jakości miody pochodzące z tradycyjnych, ekologicznych obszarów.

 

Co to jest pyłek pszczeli ?

Pyłek pszczeli jest niepowtarzalnym produktem przyrody. Według środowiska medycznego pyłek kwiatowy ma pozytywny wpływ na stan organizmu człowieka i jest uważany za lek XXI wieku. Pyłek jest bogaty w wiele prozdrowotnych substancji naturalnych takich jak: białko, cukry proste, aminokwasy, sole mineralne, mikroelementy. Ponadto zawiera witaminy A, D, E, K i B oraz minerały magnez, wapń, żelazo. Do prozdrowotnych właściwości pyłku należą:

 • leczenie nerwic
 • leczenie prostaty
 • wspomaganie snu
 • pozytywny wpływ na wzrost, cerę oraz jakość wzroku
 • zwiększa wydolność fizyczną i zapobiega zmęczeniu
 • zwiększa odporność na stres

Witaminy z grupy B - niedobór

Niedobór witamin z grupy B może skutkować m.in:

 • zmęczeniem
 • utratą masy ciała
 • zaburzeniami układu nerwowego i krążenia
 • bólami gardła
 • obrzękami i pękaniem błony śluzowej

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat witaminy B znajdziecie na stronie Witamina.info

Atrybuty Pyłek pszczeli bio 118 g- eko-barć (patalas)

Dodatkowe informacje

brak