Olejek Manuka (10 ml) - Barrier Gold

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5903111250331
  • Producent: Barrier Gold
  • Kod producenta: 5903111250331
  • Waga: 0.2 kg
  • Dostępność: Brak Brak
  • 105,00 zł
  • szt.
    Niedostępny

Olejek eteryczny z krzewu Manuka, w 100 % naturalny, jest ceniony za swoje wyjątkowe właściwości. Jest wykorzystywany w czystej postaci lub jako główny składnik w produkcji niektórych kosmetyków do wszechstronnej pielęgnacji skóry.
Wykazuje właściwości odprężające, kojące i odświeżające. Dzięki intensywnemu i przyjemnemu aromatowi korzystnie wpływa na nastrój i przynosi ulgę zmęczonemu ciału.
Olejek  idealnie się nadaje jako dodatek do kąpieli, masażu ciała oraz pielęgnacji jamy ustnej. Może być zastosowany w saunie lub do nadania zapachu pomieszczeniom.

Sposób użycia:
• KĄPIEL - Kilka kropel olejku wlać do wanny dla relaksu.
• MASAŻ - Zmieszać kilka kropel olejku  z oliwą z oliwek lub innymi olejkami eterycznymi wedle uznania.
• HIGIENA JAMY USTNEJ, NIEŚWIEŻY ODDECH:
- aplikować olejek na obszar miejscowo zmieniony,
- dodać trzy lub cztery krople do wody i stosować jako płukankę do ust,
- nalać kilka kropel olejku na pastę do zębów i szczotkować je.

Unikać bezpośredniego kontaktu z oczami.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w plastikowym opakowaniu. Nie nadaje się do spożycia.
Najlepiej zużyć przed upływem 12 miesięcy od otwarcia. Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia

HISTORIA MANUKI

Niegdyś krzew Manuki nazywany był przez osadników Drzewem Herbacianym, gdyż z jego liści powszechnie parzono herbatę. Europejscy osadnicy używali go głównie jako drewna opałowego.
Najszerzej eksploatowali go jednak rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii – Maorysi. Drewno używano do wyrobu wioseł, włóczni, rękojeści narzędzi, fortyfikacji i innych drewnianych konstrukcji. Z liści, kory, owocni i żywicy przygotowywano lekarstwa na różne dolegliwości i choroby. Gotowanie liści stanowiło  naturalną inhalację przeciwko przeziębieniom, a żucie i połykanie młodych pędów miało zapobiegać czerwonce.

GREAT BARRIER – WYSPA W NOWEJ ZELANDII

Great Barrier Island to wyspa leżąca ok. 100 km na północny - wschód od Auckland. Jest największą z wysp północnego wybrzeża Nowej Zelandii. Maorysi nazwali ją „Aotea”, co oznacza Biała Wyspa, natomiast Kapitan Cook - „Big Barrier”. Prawdopodobnie dlatego, że wyspa otacza (i jednocześnie chroni) Zatokę Hauraki (Hauraki Gulf) wraz ze znajdującymi się wewnątrz mniejszymi wysepkami. Dzięki swojemu położeniu panuje tam łagodny klimat z gorącym latem i deszczową zimą, a możliwość dotarcia do niej wyłącznie drogą morską i wodną sprawia, że jest to jedno z najczystszych miejsc na świecie.
Wyspa jest górzysta, z licznymi klifami i urwiskami. W 80% pokryta jest bujną, pierwotną roślinnością. Mount Hobson jest najwyższym wzniesieniem na wyspie, o wysokości 621 metrów. Wschodnią część Great Barrier stanowią rozległe tereny żyznych gleb, które prowadzą do pięknych, jasno-piaszczystych plaż. Na zachodniej części przeważają zatoki i zalewiska przecinające linię brzegową wyspy. Ogromna liczba małych wysepek jest charakterystyczna dla wybrzeży Nowej Zelandii.
Port Fitzroy zlokalizowany w północnej części wyspy jest największym i najbardziej osłoniętym z wszystkich czterech portów na wyspie. Great Barier ma bogatą historię, związaną z rozwojem przeróżnych gałęzi przemysłu tj. wydobycie, wielorybnictwo, młyny, eksport drzewa Kauri, eksport drzewa Manuki i Kanuki na opał oraz budownictwo statków. Do dziś rybołówstwo i rolnictwo są uprawiane na mniejszą skalę. Wyjątkowe bogactwo naturalne wyspy sprawia, że branża turystyczna bezustannie tam kwitnie.

MANUKA

Nazwa botaniczna: Leptospermum Scoparium
Nazwa Maori: Manuka

Manuka należy do rodziny Myrtaceae, rodzaj Leptospermum. Gatunki roślin z tej rodziny są bogate w olejki pozyskiwane z ich liści. Obecnie poznanych jest 30 gatunków , z czego  20 pochodzi z Autralii, 3 z Nowej Zelandii, a pozostałe najprawdopodobniej z Półwyspu Malajskiego i Nowej Kaledonii.

CHARAKTERYSTYKA

Liście osiągają 12 mm długości, 2 mm grubości, w dolnej części gromadzą olejek. Kwiaty są duże, okrągłe i białe, a niektóre delikatnie różowe. Okres kwitnienia przypada na wrzesień i kończy się w lutym, zdarzają się kwiaty, które kwitną przez cały rok. Owoc jest zdrewniałą kapsułą zawierającą bardzo delikatne nasiona. Drewno jest zbite, twarde, elastyczne, o głębokim czerwonym kolorze. Jest podatne na działanie szkodników tj. Niesobka chmielanka, która powoduje w drzewie dziury i szczeliny będące idealnym siedliskiem dla innych insektów. W sprzyjających warunkach rośnie szybko, przyjmując kształt niewielkiego, max. 8 metrowego drzewa lub pnącej rośliny o zróżnicowanych liściach i kwiatach.

WYSTĘPOWANIE

Krzew Manuka nie rośnie wyłącznie w Nowej Zelandii, spotykany jest również w północnej części Australii. Jest uważany za jedną z najcenniejszych roślin flory Nowej Zelandii, porasta tereny od poziomu morza, aż ponad linię drzew. Zarówno Manuka jak i Kanuka to gatunki odporne na zróżnicowane, wymagające warunki klimatyczne takie jak: porywiste, morskie wiatry, siarkowe opary czy gorące źródła.  Oba gatunki mogą występować w odmiennych ekosystemach np. mokre bagna, koryta rzeki,  zimne, subalpejskie wrzosowiska, a przy tym zachować swoje najlepsze wartości.
Manuka jest zazwyczaj określana kserofitem (roślina sucholubna) z powodu swojej zdolności do wzrostu na bardzo suchych terenach lub w fizjologicznych warunkach suszy.

POZYSKIWANIE OLEJKU

Olejek Barrier Gold jest w 100% czysty i naturalny. Zbierany i tłoczony na oddalonym wybrzeżu półwyspu, olejek Manuka jest pełen dobra płynącego z naturalnego środowiska. Najwyższa jakość, stanowi idealny środek w aromaterapii i wykorzystania terapeutycznego.
Liście zbierane są ręcznie, z dziko rosnących roślin. Każda roślina jest indywidualnie, ręcznie przycinana i kształtowana. Olejek jest pozyskiwany przy wykorzystaniu destylacji wodnej i parowej, znacznie łagodniejszej od bezpośredniej destylacji parowej. Dzięki temu otrzymuje się niepowtarzalny, naturalny produkt o najwyższej jakości.