Nasiona Chia (300g) - Rainforest Foods

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5060213550544
  • Producent: Rainforest Foods
  • Kod producenta: 5060213550544
  • Waga: 0.1 kg
  • Dostępność: Brak Brak
  • 45,00 zł
  • szt.
    Niedostępny

Chia (salvia hispanica) pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie przez wieki stanowiła podstawę lokalnej diety. Aztekowie uważali nasiona chia za pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz bystrości umysłu. Ze względu na jej właściwości zaliczali chia do 5 najważniejszych pokarmów. Nadal nasiona chia pozostają w powszechnym użyciu w Meksyku i Gwatemali.Nasiona chia stanowią obfite źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 w optymalnych proporcjach. Istnieje mnóstwo produktów zawierających kwasy tłuszczowe, jednak wiele z nich zawiera znaczącą przewagę Omega6. Natomiast dla zdrowia ciała i umysłu ważna jest odpowiednia proporcja Omega 3 i 6. Chia to również źródło białka,witamin,minerałów i przeciwutleniaczy. Zawiera witaminy: E, B1, B3, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk i miedź.
Chia Raiforest Foods jest uprawiana w małych gospodarstwach w środkowym Meksyku. Okres wegetacji wynosi 5 miesięcy -od czerwca do listopada, w czasie których nasiona nabierają pełnej wartości odżywczej. Nasiona chia mogą stanowić uzupełnienie diety sportowców ze względu na swoje właściwości wchłaniania i zatrzymywania wody, dzięki czemu wspomagają nawilżanie organizmu.Ze względu na dużą zawartość błonnika, który działa korzystnie na układ trawienny nasiona chia polecane są dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością-zapewniając uczucie sytości na długo.Nasiona chia nie zawierają glutenu.
Ze względu na swoje różnorodne właściwości znajdują szerokie zastosowanie w codziennej kuchni:-jako dodatek do sałatek, owsianki, musli, ugotowanych kasz, ziemniaków, posypka do warzyw-dodatek do koktajli-zmielone nasiona chia można łączyć z mąką do wypieku ciast, chleba, naleśników-do puddingów, sosów, zagęszczania zup-można kiełkować-nasiona chia w połączeniu z wodą tworzą żel (podobnie jak siemię lniane). Spożywane w takiej postaci zapobiegają zbyt szybkiemu wchłanianiu węglowodanów (co jest ważne dla osób z cukrzycą)Chia Raiforest Foods posiada certyfikat ekologiczny Soil Association,co gwarantuje, że produkt sprzedawany jako ekologiczny rzeczywiście takim jest. Jedyną gwarancją, że klient kupuje produkt ekologiczny jest certyfikat ekologiczny danego kraju i obowiązkowe logo UE w postaci zielonego liścia(dotyczy produktów spożywczych ,w tym suplementów diety). Ponadto wszystkie produkty certyfikowane ekologicznie muszą posiadać kod certyfikacji na opakowaniu. Dla firm brytyjskich takich jak Rainforest Foods ma to format GB-ORG-05.Jeśli taki kod nie jest obecny na opakowaniu - produkt nie jest ekologiczny. Certyfikat ekologiczny jest gwarancją ,że produkt nie jest skażony resztkami pestycydów, środków owadobójczych czy chwastobójczych. W trosce o swoje zdrowie warto wybierać produkty z certyfikatem ekologicznym.

Sposób użycia: Całe lub zmielone nasiona chia można dodawać do musli, jogurtu, smoothie, sałatek.
Dzienne spożycie nasion Chia nie powinno przekraczać 15 g.
Odpowiedni dla Wegetarian i Wegan.