Miód leśny bio 380 g - eko barć (patalas)

Miód leśny bio 380 g - eko barć (patalas)

Producent: EKO BARĆ
Kod producenta: 5907814665188
Waga: 0.7 kg
Dostępność: w magazynie w magazynie
szt.
31,00 zł 26,35 zł

Opis Miód leśny bio 380 g - eko barć (patalas)

Opis:
Eko-Barć jest pierwszą pasieką w Polsce wytwarzającą produkty pszczele zgodnie z kryteriami stowarzyszenia EKOLAND, zrzeszającego producentów żywności ekologicznej, bez chemii, w zgodzie z naturą. Jakość produktów jest pod stałą kontrolą niezależnych inspektorów. Eko-Barć jest rodzinną pasieką, posiadającą wielopokoleniową tradycję pszczelarską. Usytuowana jest w Borach Tucholskich na obszarze projektowanego rezerwatu biosfery o znaczeniu międzynarodowym. Naszą wizytówką jest piękna i nieskażona przyroda. Miody z pasieki Eko-Barć nie są pasteryzowane i są niestabilizowane chemicznie.

Składniki:
miód leśny*.


* składniki pochodzące z upraw ekologicznych, objęte certyfikatem kontroli PL-EKO-07-97013.

Dostępny sezonowo: 20.06.2014

 

O firmie Eko Barć

 Historia firmy zaczyna się od powstania pasieki z 20 ulami w 1954 roku. Założyciel firmy przez cały czas zgłębiał wiedzę na temat pszczół, wymieniając się doświadczeniami z innymi pszczelarzami. Firma jest pierwszą, która zaczęła prowadzić pasiekę w systemie ekologicznym. Obecnie pasieka EKO BARĆ liczy ponad 800 uli. Firma skupia się przede wszystkim na opiece na pszczołami, doglądaniu uli i zbieraniu miodu. Główną wartością firmy jest tradycja, która uważana jest za klucz do sukcesu oraz miód, który jest dobroczynnym skarbem przynoszącym dużo słodyczy, zdrowia i witalności. W ofercie EKO BARĆ znaleźć można wysokiej jakości miody pochodzące z tradycyjnych, ekologicznych obszarów.

 

Właściwości miodu leśnego

Miód leśny znany był już wieki temu ze swoich leczniczych właściwości. Miód ten prócz zawartości cennych składników odżywczych posiada także typowo lecznicze właściwości lecznicze potwierdzone przez liczne źródła historyczne oraz środowisko medyczne. Miód leśny wykazuję działanie bakteriobójcze, i według niektórych osób jest on naturalnym antybiotykiem. W produkcie znajdziemy także dużą ilość witamin i minerałów takich jak żelazo, potas, magnez, wapń. Miód jest idealnym środkiem na stany zmęczenia fizycznego i psychicznego, wzmacnia układ nerwowy.

 

Magnez - niedobór i nadmiar

Na niedobór magnezu narażone są m.in osoby, które: piją dużo kawy, żyją w długotrwałym stresie lub stosują diety odchudzające. Niedobór tego minerału skutkować może:

  • drganiem powiek
  • kołataniem serca
  • trudnością z koncetracją
  • problemami ze snem
  • zmęczeniem

Według środowiska medycznego nadmiar magnezu nie niesie za sobą żadnych negatywnych przyczyn, ponieważ magnez jest regularnie wydalany z organizmu.

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat magnezu znajdziecie na stronie Witamina.info

Atrybuty Miód leśny bio 380 g - eko barć (patalas)

Dodatkowe informacje

brak