Mikstura Olei Cardio Dr Gaja 250ml

Mikstura Olei Cardio Dr Gaja 250ml

Producent: Dr Gaja
Kod producenta: 5903111250973
Waga: 0.4 kg
Dostępność: w magazynie w magazynie
szt.
28,30 zł

Opis Mikstura Olei Cardio Dr Gaja 250ml

 

Świeża, tłoczona na zimno Mikstura Olei Cardio Dr Gaja ma intensywny smak i aromat, typowy dla nasion, z których została wytłoczona. Tłoczenie na zimno jest najstarszą naturalną metodą pozyskiwania oleju. Po wytłoczeniu zamkniętą instalacją, olej spływa do chłodni i naturalnie sedymentuje w szczelnych pojemnikach. Proces ten przebiega w niskiej temperaturze.

W składzie mikstury znajdują się cztery rodzaje wysokiej jakości olejów:

  • lniany (najcenniejsze źródło kwasów omega-3)
  • z wiesiołka (pozwala utrzymać prawidłowy stan skóry)
  • z ostropestu (wspiera funkcjonowanie wątroby)
  • z czarnuszki (ceniony za swoje szerokie zastosowanie i unikalne właściwości)

Oleje zawarte w miksturze są nierafinowane, czyli nieoczyszczone i nie pozbawione smaku oraz zapachu. Dzięki temu zachowują naturalne wartości odżywcze surowców.
Mikstura Olei Cardio to cenne źródło Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Starannie dobrane surowce pozwalają na uzyskanie wysokiej zawartości kwasów omega-3 i -6, która jest potwierdzona badaniami. Oprócz NNKT, Mikstura Olei Cardio zawiera wiele substancji towarzyszących cennych z żywieniowego punktu widzenia.

Zalecane spożycie:
Dzieci powyżej 3-go roku życia: 5 ml (łyżeczka) raz dziennie podczas posiłku.
Dorośli: 30 ml (2 łyżki stołowe) raz dziennie podczas posiłku.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy pamiętać o zrównoważonym sposobie żywienia oraz o prowadzeniu zdrowego trybu życia.


Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od promieni słonecznych lub  w lodówce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 3 miesięcy.  Olej staje się mętny  w temperaturze poniżej 15°C,  jest to  proces naturalny. 

Zastosowanie: Miksturę olei należy spożywać wyłącznie na zimno, nie używać do smażenia. Można dodawać ją do twarogu, zimnych potraw, sałatek i surówek, polewać nią ugotowane ziemniaki lub kaszę.

 

O marce Dr Gaja

Firma Dr Gaja jest zdania, że matka natura ma dla nas moc darów, które oferuję w postaci roślin, ziół, pierwiastków i wielu naturalnych substancji. Nazwa marki pochodzi z mitologii greckiej i oznacza Ziemie, matkę wszelkich istot. Suplementy firmy Dr Gaja są w pełni naturalne i wolne od sztucznych substancji wypełniających. Warto zainteresować się szerokim asortymentem firmy w celu naturalnego uzupełnienia diety.

 

Właściwości Czarnuszki

Czarnuszka to roślina, której lecznicze właściwości były znane już w starożytności. Obecne badania potwierdzają znane od dawna pozytywy stosowania tej rośliny. Czarnuszka zapobiega powstawaniu wrzodów, chroniąc błonę śluzową organizmu. Zalecana jest osobom zmagających się z alergią. Dodatkowo roślina wspomaga organizm w walce z cukrzycą, nadciśnieniem i laktacja oraz posiada działanie przeciwpasożytnicze. Czarnuszka może także znaleźć zastosowanie przy przeziębieniach i różnorodnych stanach zapalnych.

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat czarnuszki znajdziecie na stronie nazdrowie.biopunkt.pl

Atrybuty Mikstura Olei Cardio Dr Gaja 250ml

Wegetariański
Wegański
Certyfikat BIO
Nierafinowany / Virgin
Rafinowany / Bezwonny
Kraj producenta: Polska

Dodatkowe informacje

Ma wysoką zawartość kwasów tłuszczowych wielonienasyconych. Zastąpienie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi obniża poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca.

Kwasy: alfa-linolenowy (omega-3), linolowy (omega-6) i oleinowy (omega-9) pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

NNKT Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju
u dzieci
. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g kwasu alfa-linolenowego (omega-3)
i 10 g kwasu linolowego (omega-6).