Koenzym Q10 100mg z MCT (30 kaps) - Viridian

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 5060003593652
 • Producent: Viridian
 • Kod producenta: 5060003593652
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: dostępny dostępny
 • szt.
 • 149,00 zł

Koenzym Q10 określany inaczej ubichinol jest jednym z najważniejszych odkryć XX wieku. Nazywany jest witaminą młodości. Jego poziom zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego też jest on szczególnie ważny po 30 roku życia.

Tempo procesu starzenia jest wprost proporcjonalne do stopnia uszkodzienia mitochondriów przez wolne rodniki. Mitochondria są taką "elektrownią produkującą energię" w organizmie. 

Niedostateczna ilość koenzymu Q10 może powodować uczucie zmęczenia,  mogą też pojawić się problemy z przemianą materii. Następstwem tego jest gromadzenie się toksyn zalegających w organizmie. Dlatego też tak istotne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu koenzymu Q10 w organizmie.  

Viridian Koenzym Q10 100mg z MCT - Suplement Diety

W składzie znajdziemy oprócz koenzymu Q10 także MCT czyli średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe pozyskiwane z oleju kokosowego. Wspomagają one transport w organizmie  koenzymu Q10 i synergicznie współdziałają przy produkcji energii i wspieraniu procesów metabolicznych.

Suplementy Diety Viridian nie zawierają powszechnie używanych substancji wypełniających i przeciwzbrylających. W większości produkowane są na bazie spiruliny, lucerny i borówki co dodatkowo wzbogaca ich skład.

Zalecane spożycie: Jedna kapsułka dziennie w czasie posiłku lub według zaleceń lekarza.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. 

Uwaga! Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Stosowanie w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko po konsultacji z lekarzem. 

100% aktywnych składników w kapsulce. 

Zawartość: 30 kapsułek.

 

Składniki: koenzym q10, MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy pochodzące z z oleju kokosowego), sproszkowana lucerna, sproszkowany owoc borówki (Vaccinium Evicaceae)), spirulina (Arthrospira platenis), otoczka: hydroksypropylometyloceluloza ( wegetariańska kapsułka)

Zawartość składników odżywczych w zalecanej porcji dziennej

Składniki:

1 kapsułka         

MCT (średnio łańcuchowe trójglicerydy pochodzące z oleju kokosowego)

100  mg

Koenzym Q10

100  mg

Sproszkowana lucerna

54  mg

Sproszkowana spirulina

18  mg

Sproszkowana borówka

18  mg

 

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie w czasie posiłku popijając wodą.

 

O firmie Viridian

Wiodąca marka pochodząca z Wielkiej Brytanii, produkująca suplementy i witaminy. Suplementy tej firmy są etyczne, oznacza to, że nie zawierają dodatków takich jak np. cukier, sztuczne barwniki czy sztuczne substancje wypełniające. Zawierają natomiast 100% aktywnych składników. Viridian jest liderem w branży etycznych suplementów dostarczających niezbędnych składników odżywczych i witamin, dbających o nasze dobre samopoczucie i wygląd.

 

Właściwości koenzymu Q10

Koenzym Q10 to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, uznawana jest za eliksir młodości, posiada silne działanie antyoksydacyjne. Nasze serce i mózg potrzebuje stałego dostarczania tlenu, co możemy zapewnić poprzez regularną suplementację koenzymu Q10. Koenzym dba o dobry stan naszej skóry, ponieważ chroni przed zgubnym wpływem wolnych rodników.

 

Spirulina - właściwości lecznicze

Spirulina to roślina bogata w ogromną ilość wartościowych składników. Dostarcza substancji budulcowych oraz jest doskonałym źródłem witalności oraz substancji potrzebnych do prawidłowej gospodarki hormonalnej. Spożywanie spiruliny to doskonały sposób, aby oczyścić organizm z toksyn. Zawarte w spirulinie polisacharydy są skuteczne w leczeniu chorób nowotworowych.

 

Tłuszcze MCT - zastosowanie

Produkt zawiera tłuszcze MCT pochodzące z oleju kokosowego. MCT jest doceniany przez sportowców i osoby aktywne fizyczne ze względy na przemianę materii, dostarczanie energii oraz wspomaganie budowy tkanki mięśniowej. Ze względu na swoje właściwości, suplementacja MCT polecana jest osobom:

 • z chorobami wątroby
 • walczącym z chorobą alzheimera i epilepsją
 • chcącym schudnąć
 • cięrpiącym na osoby metaboliczne