High Potency Curcumin Complex (30 kaps) - Viridian

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5060003594031
  • Producent: Viridian
  • Kod producenta: 5060003594031
  • Waga: 0.2 kg
  • Dostępność: dostępny dostępny
  • 116,00 zł
  • szt.

High Potency Curcumin Complex Suplement diety

Odpowiedź na bóle i przewlekłe stany zapalne: 
Długotrwały i intensywny stan zapalny może prowadzić do przewlekłych zmian metabolicznych, problemów ze zdrowiem i bólu. W rezultacie może przyczyniać się m.in. do bólu głowy, krzyża, bólu artretycznego i menstruacyjnego, nieswoistego zapalenia jelit i chorób autoimmunizacyjnych. Wówczas odpowiedzią będzie High Potency Curcumin Complex :

Kurkumina to jeden z kurkuminoidów występujących w kurkumie. Pozostałe kurkuminoidy to demetoksykurkumina i bisdemetoksykurkumina. Dodatkowo korzeń kurkumy zawiera olejki eteryczne, polisacharydy, białko i inne cenne substancje.(1) W Indiach kurkuma od wieków jest wykorzystywana jako przyprawa oraz lek.

Boswellia serrata, inaczej zwana kadzidłowcem indyjskim, występuje w Indiach, Ameryce Północnej i krajach Środkowego Wschodu. Z kory kadzidłowca jest pozyskiwana gumożywica zawierająca olejki, terpenoidy i gumę. Żywica ta jest z powodzeniem stosowana w kulturze tradycyjnej i Ajurwedzie w leczeniu wielu schorzeń. Właściwości przeciwzapalne kadzidłowiec zawdzięcza obecności kwasów bosweliowych, a w szczególności acetylo-11-keto-beta-bosweliowy (AKBA), który hamuje enzym 5-lipooksygenazę. (2)

Imbir (Zingiber officinale) to wieloletnia roślina, która rośnie głównie na terenach Indii, Chin i Meksyku, ale również w kulturze azjatyckiej, indyjskiej i arabskiej. Aktywne składniki imbiru to olejki eteryczne i związki fenolowe tj. gingerole i shogaole. Wykazano, że hamują one aktywność enzymu COX-2 i induktowalną syntazę tlenku azotu (iNOS).(3) Wykazano, że ekstrakty roślin z rodziny imbirowatych wykazują klinicznie skuteczne działanie przeciwbólowe. Ponadto wyniki badań dowodzą, że są one bezpieczniejsze niż niesterydowe leki przeciwzapalne.(4)

Bioflawonoidy to aktywne substancje pochodzenia naturalnego z grupy flawonoidów. Obecnie wyizolowano i sklasyfikowano ponad 4000 flawonoidów. Wykazano, że bioflawonoidy cytrusowe posiadają działanie przeciwzapalne, m.in. na iNOS, COX-2 czy NF-kB. Ponadto związki te hamują produkcję pochodnych kwas arachidonowego, prostaglandyn E2, F2 i tromboksanu A2. (5)

 

Sposób użycia: spożywać 1 kapsułkę raz dziennie popijając wodą. Nie przekraczać maksymalnej ilości 1 porcji (1 kapsułki) dziennie.

 

Składniki: ekstrakt z kłącza kurkumy Curcuma longa L. standaryzowany na 85% kurkuminoidów DER 60:1, hydroksypropylmetyloceluloza (kapsułka), ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego Boswellia serrata, standaryzowany na 75% kwasu bosweliowego DER 14:1, ekstrakt z korzenia imbiru Zingiber officinale DER 5:1, bioflawonoidy cytrusowe.

 

Składnik aktywny

1 kapsułka

ekstrakt z kłącza kurkumy standaryzowany na 85% kurkuminoidów DER 60:1

250 mg

ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego standaryzowany na 75% kwasu bosweliowego DER 14:1

100 mg

ekstrakt z korzenia imbiru DER 5:1

100 mg

bioflawonoidy cytrusowe

100 mg

 

O firmie Viridian

Wiodąca marka pochodząca z Wielkiej Brytanii, produkująca suplementy i witaminy. Suplementy tej firmy są etyczne, oznacza to że nie zawierają dodatków takich jak np. cukier, sztuczne barwniki czy sztuczne substancje wypełniające. Zawierają natomiast 100% aktywnych składników. Viridian jest liderem w branży etycznych suplementów dostarczających niezbędnych składników odżywczych i witamin, dbających o nasze dobre samopoczucie i wygląd.