Fibre Complex with FOS Błonnik z F.O.S (90 kaps)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5060003594802
  • Producent: Viridian
  • Kod producenta: 5060003594802
  • Waga: 0.1 kg
  • Dostępność: dostępny dostępny
  • szt.
  • 78,00 zł

Viridian Fibre Complex with FOS - Błonnik z F.O.S
Suplement Diety
Błonnik jest ważnym elementem zdrowej diety i odgrywa istotną rolę w  zdrowiu i  w spójnym działaniu całego  przewodu pokarmowego.  W błonniku można wyróżnić składniki rozpuszczalne i nierozpuszczalne w wodzie. Nierozpuszczalne włókna mają tendencję do absorbowania wody i zapewniają masę w przewodzie pokarmowym. Poza tym włókna, takie jak na przykład celuloza, poddawane są naturalnej fermentacji, w wyniku czego wytwarzają się krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są głównym źródłem energii dla zdrowych komórek jelitowych. Rozpuszczalne w wodzie składniki błonnika, takie jak pektyny, śluzy i hemicelulozy, sprzyjają usuwaniu metali ciężkich.
Błonnik z F.O.S firmy Viridian zawiera w swoim składzie:

Len  który jest bogatym źródłem lignanów – naturalnych związków roślinnych należących do grupy fitoestrogenów. Stanowi bogate źródło śluzu i kwasów omega oraz nawilża i działa osłonowo na układ pokarmowy. 
Łuski  nasion babki płasznik ( Psyllium) – uzupełnia dietę w naturalny błonnik wpływając na perystatykę jelit. Łagodzi podrażnienia błony śluzowej, zaparcia i  wzdęcia. Jako źródło rozpuszczalnego błonnika stanowi  uzupełnienie kuracji odchudzających.


Pektyny cytrusowe – Pektyny występują w skórce i pod skórą  owoców i warzyw i   są fermentowane przez florę jelitową wytwarzającą  – krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe stanowiące źródło energii dla komórek jelita grubego. 

 

Kelp – to brązowa alga morska która zawiera bogactwo  minerałów, witamin i innych cennych dla zdrowia elementów. Kelp jest bogatym źródłem śluzów, takich jak np. ALGIN, które uspokajają jelita, wspomagają utrzymanie prawidłowego stężenia lipidów i pomagają w wiązaniu i wydalaniu z organizmu metali ciężkich oraz innych zanieczyszczeń.

 

Otręby ryżowe – już od wielu lat naukowcy wiedzą o tym, że otręby ryżowe to magazyn cennych składników odżywczych  mają równeiż bardzo korzystny wpływ na układ pokarmowy.
Fructooligosachary (FOS) -  zwykle znajdują się w żywności pochodzenia roślinnego, takiej jak: karczochy, cebula, szparagi i czosnek. Nie są trawione przez organizm człowieka. Ich zadaniem jest odżywianie przyjaznej flory bakteryjnej przy jednoczesnym zmniejszaniu kolonii szkodliwych bakterii.  

 
Suplementy Diety Viridian nie zawierają powszechnie używanych substancji wypełniających i przeciwzbrylających. W większości produkowane są na bazie spiruliny, lucerna i borówki co dodatkowo wzbogaca ich skład.
Zalecane spożycie: Od jednej do trzech kapsułek dziennie z dużą ilością wody w czasie posiłku lub według zaleceń lekarza. 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. 
Odpowiedenie dla wegetarian i wegan.
Uwaga! Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
100% aktywnych składników w kapsułce. Nie zawiera: pszenicy,laktozy, soli, drożdży, konserwantów.
Stosowanie w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko po konsultacji z lekarzem.
Zawartość: 90 kapsułek

 

Składniki:                                                                    1 kapsułka        2 kapsułki      3 kapsułki

Ekologiczne zmielone nasiona lnu                           140 mg           280 mg           420 mg

Łuski nasion Babki Płesznik(Psyllium Husk)            140 mg           280 mg           420 mg

Pektyna z jabłek                                                         35 mg             70 mg             105 mg

Kelp                                                                             30 mg            60 mg             90 mg

Otręby ryżowe                                                              30 mg            60 mg              90 mg

Fruktooligosacharydy (F.O.S.)                                     25 mg            50 mg              75 mg

 

O firmie Viridian

Wiodąca marka pochodząca z Wielkiej Brytanii, produkująca suplementy i witaminy. Suplementy tej firmy są etyczne, oznacza to że nie zawierają dodatków takich jak np. cukier, sztuczne barwniki czy sztuczne substancje wypełniające. Zawierają natomiast 100% aktywnych składników. Viridian jest liderem w branży etycznych suplementów dostarczających niezbędnych składników odżywczych i witamin, dbających o nasze dobre samopoczucie i wygląd.

 

Fruktooligosacharydy - znaczenie

FOS - jest produktem z grupy błonników o działaniu prebiotycznym. Wspomagają rozwój batkerii probiotycznych, ochraniają jelita, wspomagają proces defekacji, chronią przed nowotworami jelita grubego.