Trawa Jęczmienna & Pszeniczna BIO (140 kapsułek x 500 mg)

Trawa Jęczmienna & Pszeniczna BIO (140 kapsułek x 500 mg)

Producent: Rainforest Foods
Kod producenta: 5060213550469
Waga: 0.1 kg
Dostępność: Brak Brak
szt.
79,00 zł
Niedostępny

Opis Trawa Jęczmienna & Pszeniczna BIO (140 kapsułek x 500 mg)

Trawa Jęczmienna & Pszeniczna BIO (140 kapsułek x 500 mg)-Suplement Diety

Pomimo, iż ziarna jęczmienia i pszenicy były uprawiane od stuleci, dopiero na początku XX wieku odkryto niesamowite właściwości młodych liści traw. Posiadają one podobny profil odżywczy. Młode trawy jęczmienia i pszenicy to skarbnica chlorofilu, aminokwasów, witamin, minerałów i enzymów. Zarówno trawa jęczmienna jak i pszeniczna są niesamowitym źródłem chlorofilu, który odkwasza organizm, usuwa toksyny oraz zawiera magnez - pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Są źródłem białka i witamin w szczególności z grupy B.

Obydwie trawy dostarczają również składników mineralnych, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy spożywamy dużo przetworzonej żywności.

Aby rozwiązać dylemat wielu ludzi zastanawiających się jaką trawę wybrać: jęczmienną czy pszeniczną firma Rainforest Foods połączyła je w równych proporcjach w jednej kapsułce.
Teraz wszystkie zalety obu traw w jednej kapsułce.


Proces produkcji: Młoda Trawa Jęczmienna i Pszeniczna firmy Rainforest Foods pochodzą z gospodarstwa ekologicznego w Canterbury w Nowej Zelandii. Cały proces produkcji przebiega wg standardów ekologicznych w sposób gwarantujący zachowanie jak najwyższej jakości.

Trawy jęczmienna i pszeniczna są zbierana zanim osiągną wysokość 30cm.W ciągu 1-6 godzin są transportowane do firmy zajmującej się suszeniem.

Proces suszenia trwa od 20 do 25 minut. W międzyczasie pobierane są próbki w celu testów kontroli jakości. Po wysuszeniu następuje proces mielenia,aby otrzymać w pierwszym etapie cząstki wielkości 150-200 mikrometrów,a w następnym 50 mikrometrów.

Trawa Jęczmienna & Pszeniczna BIO Rainforest Foods posiada certyfikat ekologiczny Soil Association, co gwarantuje, że produkt sprzedawany jako ekologiczny rzeczywiście takim jest. Jedyną gwarancją, że klient rzeczywiście kupuje produkt ekologiczny jest certyfikat ekologiczny danego kraju i obowiązkowe logo UE w postaci zielonego liścia( dotyczy produktów spożywczych ,w tym suplementów diety). Ponadto wszystkie produkty certyfikowane ekologicznie muszą posiadać kod certyfikacji na opakowaniu. Dla firm brytyjskich takich jak Rainforest Foods ma to format GB-ORG-05. 

Certyfikat ekologiczny jest gwarancją, że produkt nie jest skażony resztkami pestycydów,środków owadobójczych czy chwastobójczych.

W trosce o swoje zdrowie warto wybierać produkty z certyfikatem ekologicznym.
Trawa Jęczmienna& Pszeniczna BIO Rainforest Foods jest kapsułkowana w Wielkiej Brytanii przez wiodącą firmę, spełniającą rygorystyczne normy i wymogi MHRA (Medicine and Healthcare products Regulatory Agency).

Wszystki kapsułki Rainforest Foods są produkowane na bazie roślinnej celulozy, mają certyfikat Vegan Society, Halal i Kosher.


Zalecane spożycie: Dziennie do 6 kapsułek popijając wodą, najlepiej 30 minut przed posiłkiem.
Stosowanie w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią oraz przez osoby przyjmujących leki tylko po konsultacji z lekarzem.
Odpowiedni dla Wegetarian i Wegan.
Uwaga! Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.Warunki przechowywania: Suplementy diety należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Z dala od bezpośredniego promieniowania słonecznego w temperaturze poniżej 30oC.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

O firmie Rainforest Foods

Firma Rainforest Food została założona w 2008 roku w celu pozyskiwania wysokiej jakości produktów żywnościowych od świadomych ekologicznie i etycznych dostawców. Rainforest Food tworzą ludzie oddani służbie swoim klientom i rolnikom, ale także samej naturze. Firma współpracuję z charytatywnymi środowiskowymi i humanitarnymi projektami. Większość rolników, z którymi współpracuję firma znajduję się w krajach rozwijających się, oznacza to, że Rainforest Foods wspiera ich rozwój. Za każdą sprzedaną paczkę produktów Rainforest Foods przekazuję środki na rzecz lasów w rezerwacie Neblina w Ekwadorze. Produkty Rainforest Food cechuję wysoka jakość i dbałość o spełnianie rygorystycznych norm i wymogów.

 

Znaczenie certyfikatu Soil Association

Soil Association jest organizacją powstałą w Wielkiej Brytanii, złożonej z grupy rolników, naukowców i dietetyków. Certyfikat Soil Association Organic potwierdza, że produkt spełnia najwyższe wymagania dotyczące rolnictwa ekologicznego, bezpieczeństwa zwierząt i ochrony środowiska. Standardy Soil Association są zgodne z normami Unii Europejskiej, a czasem są nawet bardziej restrykcyjne. Dodatkowo certyfikat informuję klienta, że dany produkt jest organiczny i zawiera minimum 95% surowców organicznych.

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat magnezu znajdziecie na stronie witamina.info

Atrybuty Trawa Jęczmienna & Pszeniczna BIO (140 kapsułek x 500 mg)

Dodatkowe informacje

brak