Spirulina BIO Rainforest Foods (200 g)

Spirulina BIO Rainforest Foods (200 g)

Producent: Rainforest Foods
Kod producenta: 5060213550414
Waga: 0.1 kg
Dostępność: Brak Brak
szt.
59,00 zł
Niedostępny

Opis Spirulina BIO Rainforest Foods (200 g)

Spirulina lub inaczej sinica lub cyjanobakteria należy do rzędu Oscillatoriales. Jest algą i zarazem jedną z najstarszych form życia na Ziemi. Przez plemię Azteków używana była jako codzienne pożywienie. Bowiem jako suplement diety ludzkiej spirulina charakteryzuje się wysoką przyswajalnością na poziomie 85–95%. Jest nierozerwalną częścią azjatyckiej diety. Niektóre państwa jak na przykład Japonia sklasyfikowała spirulinę jako żywność funkcjonalną.

 

Spirulina jest skarbcem przede wszystkim bogatym w białko. Zawiera go aż 60-70%. Poza tym alga zawiera 8 niezbędnych dla ludzkiego organizmu aminokwasów egzogennych, czyli tych, które musimy sami dostarczać swojemu organizmowi wraz z pożywieniem. Ponadto w tym swoistym owocu morskim obecne są liczne witaminy i minerały takie jak  A, B1, B2, B6, B12, żelazo, wapń, antyoksydanty, enzymy, chlorofil oraz fytocjaninę. Najogólniej mówiąc spirulina wzmacnia organizm wspomagając pracę centralnego układu nerwowego oraz opóźniając efekty starzenia. Jeden z najzdrowszych owoców morza dla ludzi starszych i rekonwalescentów.

 

Spirulina ma Rainforest Foods zawdzięcza swoje zdrowotne właściwości dzięki istniejącym hodowlom ekologicznym na jednej z wysp Morza Południowochińskiego. Utworzone są na niej liczne stawy hodowlane zawierające naturalnie filtrowaną wodę. Jeśli posiada odpowiednią gęstość zbiera się ją i w odpowiedni sposób suszy chroniąc ją przy okazji przed utratą właściwości odżywczych.

 

W żadnym przypadku spirulina marki Rainforest Foods nie zawiera w najmniejszej ilości substancji wypełniających jak stearynian magnezu, który ma wpływ na smak. Jej czystość potwierdzona jest certyfikatem ekologicznym Soil Association, co gwarantuje, że produkt sprzedawany jako ekologiczny i rzeczywiście takim jest. Spełnia ona rygorystyczne normy i wymogi MHRA (Medicine and Healthcare products Regulatory Agency). Produkt jest jak najbardziej odpowiedni dla wegetarian i wegan.

 

Sposób użycia: W ciągu dnia należy spożyć do 6 tabletek spiruliny popijając ją wodą. Najlepiej 30 minut przed posiłkiem.
Stosowanie spiruliny w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią oraz przez osoby przyjmujących leki może odbywać się tylko po konsultacji z lekarzem. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Uwaga!: Nie zalecane jest przekroczenie zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

 

Sposób przechowywania: Suplementy diety należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci oraz w temperaturze poniżej 30C i z dala od słońca.

 

O firmie Rainforest Foods

Firma Rainforest Food została założona w 2008 roku w celu pozyskiwania wysokiej jakości produktów żywnościowych od świadomych ekologicznie i etycznych dostawców. Rainforest Food tworzą ludzie oddani służbie swoim klientom i rolnikom, ale także samej naturze. Firma współpracuję z charytatywnymi środowiskowymi i humanitarnymi projektami. Większość rolników, z którymi współpracuję firma znajduję się w krajach rozwijających się, oznacza to, że Rainforest Foods wspiera ich rozwój. Za każdą sprzedaną paczkę produktów Rainforest Foods przekazuję środki na rzecz lasów w rezerwacie Neblina w Ekwadorze. Produkty Rainforest Food cechuję wysoka jakość i dbałość o spełnianie rygorystycznych norm i wymogów.

 

Spirulina - właściwości lecznicze

Spirulina to roślina bogata w ogromną ilość wartościowych składników. Dostarcza substancji budulcowych oraz jest doskonałym źródłem witalności oraz substancji potrzebnych do prawidłowej gospodarki hormonalnej. Spożywanie spiruliny to doskonały sposób aby oczyścić organizm z toksyn. Zawarte w spirulinie polisacharydy są skuteczne w leczeniu chorób nowotworowych.

 

Więcej na naszym Blogu

Więcej informacji na temat spiruliny znajdziecie na stronie nazdrowie.biopunkt.pl

Atrybuty Spirulina BIO Rainforest Foods (200 g)

Dodatkowe informacje